Title-2018
Návrh k projednání dle § 50 stavebního zákona

Česká cena za architekturu, výjimečný počin

Romanu Kouckému a týmu Kanceláře metropolitního plánu se dostalo mimořádného ohodnocení jejich práce.  Na galavečeru České ceny za architekturu, který se odehrál 19. listopadu 2018 ve Fóru Karlín, byla cena za výjimečný počin udělena Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy. Společně ji získal Roman Koucký a tým Kanceláře metropolitního plánu za hledání nové cesty v územním plánování a otevírání diskursu nad smyslem územního plánování a také CAMP (Centrum architektury a městského plánování) za novátorský přístup v propagaci architektury.

Metropolitní plán vzniká na Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (dříve Útvar rozvoje města) od roku 2013. Na plánu se kromě nejužšího týmu Kanceláře metropolitního plánu podílelo i mnoho dalších kolegů z řad IPR.

Nominace na Výjimečný počin v rámci České ceny za architekturu podávají členové Akademie a Grémia, akademici následně o výjimečném počinu hlasují. Nominace pro Metropolitní plán zněla:

„Navrhuji architekta Romana Kouckého a tým Kanceláře metropolitního plánu za odvahu ukázat, že územní plánování se dá dělat i jinak - smysluplně. I když se s některými pasážemi Metropolitního plánu neshoduji, velice oceňuji odvahu a urputnost, s jakou Kancelář metropolitního plánu, přes všechna příkoří a nepřátelství bohužel i z řad kolegů autorizovaných architektů, dovedli Metropolitní plán do společného jednání.“

 

Pic_2